top of page

TULPARS BAŞKANI

Ziya Gökalp ŞAHİN, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Çepni Türkü olup Giresun Göreleli'dir.

 

Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler/Reklamcılık ve ayrıca Kamu Yönetimi bölümlerinde eğitim görmüştür.

 
2003 Yılında Mahalle Afet Gönüllüsü ekipleriyle arama kurtarma alanında başlayan çalışmaları sırasıyla İl Sivil Savuma, Türk Silahlı Kuvvetleri, Akut, İl Acil Durum, Afet Müdürlüğü ve Afad eğitimcileri tarafından verilen eğitimler ile devam etmiştir. 2006 Yılında gerçekleştirilen Büyük İstanbul Tatbikat’ında görevlendirilmiştir. Afad’ın kurulmasıyla verilen eğitimlere katılmış ve büyük önem verdiği Afad arama kurtarma ve online Afad Gönüllüleri eğitimlerini tamamlamıştır. Bu alanda birçok kuruluşta görev almış,  sosyal yardım çalışmaları gerçekleştirmiştir. Birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilikleri ve üyelikleri bulunmaktadır.


İstanbul Valiliği Çevre Gönüllüsü ve Sivil Savunma gönüllüsüdür. 


Derneklerin bir yerden sonra kişisel çıkar ve görüş farklılıkları, siyasi rant, ideoloji gibi eğilimleri yüzünden hedeflerinden saptığını, iyilikten ve gönüllülük amaçlarından uzaklaştığını görerek 2020 Yılında kendisiyle aynı düşüncelere sahip gönlünde iyilik, yüreğinde gönüllülük olan 8 Arama Kurtarma gönüllüsü ile Tulpars’ı kurmuştur.


Offroad 4x4 Garaj, Otomotiv ve Sigortacılık alanında şirketleri bulunmaktadır. Okçuluk, atıcılık, şiir, motor sporları ve satranç özel ilgi alanlarıdır. Ayrıca bir yerel gazetede basın mensubu olarak da görev yapmaktadır.

Ziya Gökalp ŞAHİN, evli ve iki çocuk babasıdır.

bottom of page